Menüü Vali tootegrupp

Terrassi - ja rõdukatted

Siberi lehisest terrassid


Tulenevalt oma tihedusest ning tőrva- ja vaigurikkusest on Siberi lehise (Larix Sibirica) terrassilaud väga vastupidav materjal väli tingimustes kasutamiseks ka ilma täiendava viimistluseta. Siberi lehis on tugev ja tihe puu ning sellest toodetud terrassid on ilmastikule vastupidavad. Keskmine puidu tihedus 12% niiskusesisalduse juures on 665 (620-725) kg/m3. Toorpuidu erikaal on 900-1100 kg/m3. Siberi lehis on üks paremaid puid ilmastikule vastupidavuse suhtes ning sobib seetõttu ideaalselt terrassilaudade tootmiseks. Hea vastupidavus tuleneb erilisest vaigusisaldusest ning sõltuvalt ilmastikutingimustest, kus lehis kasvab, on vaik jagunenud puu sees kiudude vahele väga ühtlaselt ning see toimib antiseptiliselt, s.t kaitseb niiskuse ja kahjurite eest. Niiskusele vastupidavuselt ületab lehis tamme, saart ja kordades mändi. Ajaga lehise vastupidavus ning tihedus vaid suurenevad.

 

Euroopas kasutatakse lehist ohtralt terassidel, ehitiste välis konstruktsioonides ning fassaadide katmisel. Peaaegu asendamatu on ta kohtades, kus puidu viimistlemine kemikaalidega  ei ole lubatud, ent samas on vaja tagada nende vastupidavus ilmastikutingimustele (näiteks laste mänguväljakud.) Lehisest tehakse ka laevadekke. Hea näide lehise kasutamise kohta on ka see, et Veneetsia linn on ehitatud lehisest postidele.


terrass_siberi_lehisest

Termo saarest terrassid

terrassilaud_termosaar

Saare töötlemisel rohkem kui 200°C juures muutuvad selle peamised omadused sarnaseks troopiliste puuliikide omadele. Puidu töötlemisel ei kasutada kemikaale. Sellest tulenevalt on termotöödeldud saarest terrassid loodus- ja tervisesõbralikud, eriti võrreldes tavaliste immutatud puidust valmistatud terrassidega.

Kogu toormaterjal ostetakse Põhja-Ameerikast, kus metsasid majandatakse suure vastutustundega. Seetõttu on termosaarest terrassid oluliselt keskkonnasõbralikumad kui troopilistest vihmametsadest pärinevast puidust tooted.

Termotöödeldud saare peamised omadused, mis muudavad selle väliasutuseks sobivaks, on järgmised:
* vastupidavusklass (sertifitseeritud Itaalia laboris Catas)
* kõva pind ja elastsus
* madal tasakaaluniiskus
* väga kõrge dimensiooniline stabiilsus
* ilus tumepruun värvus
* tugev ja ilmekas tekstuur

Mõned tehnilised aspektid termosaarest terrasside kohta:
* võimalik kinnitada nii nähtava kui ka peidetud kruviga
* terrassilaudade pikkused 900 kuni 3600 mm (300mm intervalliga)
* üks külg (pealmine) defektivaba
* terrassilauad on otsalõhedeta

 

terrassilauad_termosaarest 

Eksootilistest puuliikidest terrassid

terrassilauad_ipe

Eksootilisest puidust terrassilauad on ilmastikukindlad ja kauakestvad. Kõrge tiheduse ja kestvuse tõttu on ta igati sobiv ka ühiskondlikku kasutusse. Olgu tegemist vabaõhubasseiniga, katusterrassiga, restoraniga või muu vaba-aja veetmise kohaga - kus iganes inimesed vabas õhus kogunevad ja läheb vaja tugevat põrandamaterjali, seal on ideaalseks valikuks eksootilisest puidust terrassilauad.

   
Kodulehe hooldus